جهان آلومینیوم

تولیدکننده انواع ورق آلومینیوم

بازار پروفیل آلومینیوم

بازار پروفیل آلومینیوم

بازار پروفیل آلومینیومی چیست؟

پروفیل های آلومینیومی محصولاتی هستند که از آلیاژ آلومینیوم به وجود می آیند که از طریق فرآیند اکستروژن به اجسام شکل تبدیل می شوند . ترکیب منحصر به فرد آلومینیوم از ویژگی های فیزیکی بیشتر به این فرآیند بستگی دارد.

انواع پروفیل های آلومینیوم

  • پرتو توخالی
  • نمایه مربعی
  • پروفیل آلومینیوم SD
  • نمایه RCW
  • بخش درب
  • نمایه لوور
  • بخش T

بسته به کاربرد، انواع پروفیل آلومینیوم می تواند بسیار متفاوت باشد. پروفیل ها یا مقاطع عرضی می توانند ضخامت های متنوعی داشته باشند، که در ارائه فرم یا عملکرد به یک ساختار خاص نیز بسیار مهم است. تولید کنندگان از استفاده از مواد آلومینیوم در تولید پروفیل عمدتاً به دلیل خواص بسیار آن لذت زیادی برده اند. این انعطاف پذیر، سبک وزن و بسیار متنوع است. همچنین گزینه ای کم هزینه برای افزودن دوام و فونداسیون به یک سازه ارائه می دهد.

 

بازار پروفیل های آلومینیومی معمولاً از طریق اکستروژن فلزی ساخته می شوند. این شامل عبور یک شمش آلومینیومی به قالب ابزاری است که دارای سطح مقطع خاص است. محصول اکسترود شده به دست آمده می تواند در قطعات کوچک از نسخه های درازتر تولید شود، زیرا هر دو امکان پذیر است. با در نظر گرفتن این موضوع، می توان گفت که انواع پروفیل های آلومینیومی محصول فرآیند اکستروژن هستند.

بازار پروفیل آلومینیوم
بازار پروفیل آلومینیومrd

بازار پروفیل آلومینیوم پرتو توخالی

تنها بر اساس نام، پروفیل های آلومینیومی پرتو توخالی یا لوله آلومینیوم به یک تیر توخالی از آلومینیوم اشاره می کنند که مقطع خاصی ندارد. اینها معمولاً به عنوان بخشی از تأسیسات مدولار، به ویژه در طراحی ساختمانی یافت می شوند.

تیرهای آلومینیومی توخالی می توانند در اشکال مختلف با زیر طبقه بندی های خاص برای هر کدام باشند. این تیرها ممکن است به شکل تیرهای مستطیلی، مربعی شکل، یا با بالا/پایین توخالی باشند. نتیجه تیری است که می تواند به عنوان بخشی از چارچوب پشتیبانی برای ساختمان ها، پل ها و دیگر انواع کاربردهای صنعتی استفاده شود. آنها در ارائه پشتیبانی افقی به ویژه در مواجهه با بارهای سنگین بسیار مفید هستند.

 

بازار پروفیل آلومینیوم مربعی

پروفیل های آلومینیومی مربع را می توان به عنوان متعلق به یک زیربخش از آلومینیوم پرتو توخالی طبقه بندی کرد. آنها در کاربردهای مشابه با پرتوهای توخالی استفاده می شوند – بارزترین تفاوت در این است که می توانند پشتیبانی پایدارتری ارائه دهند.

پروفیل های مربعی را می توان به عنوان بخشی از نبشی آلومینیوم دیوار و همچنین ستون ها و ستون های نگهدارنده یافت. بسته به فرآیند ساخت، آنها را می توان به صورت یکپارچه یا بدون درز ساخت. این شامل یک فرآیند غیر وقت گیر است که به طور مداوم یک ورق آلومینیومی را مسطح می کند و گوشه ها را به هم می پیوندد تا یک مربع تشکیل شود. یک نقطه سوراخ کننده با فشار بالا از وسط پروفیل عبور داده می شود تا لبه های داخلی صاف شود.

 

بازار پروفیل آلومینیوم SD

پروفیل های آلومینیومی نه تنها در کاربردهای بزرگتر، بلکه در مقیاس کوچکتر نیز مفید هستند. در واقع، آنها همچنین به عنوان بخشی از قاب پنجره به طور گسترده استفاده می شوند. جدای از سبکی و انعطاف پذیری آلومینیوم، مقاومت آن در برابر خوردگی نیز یکی از دلایلی است که آنها می توانند به عنوان قاب پنجره پایدار عمل کنند.

پروفیل های SD بهترین انتخاب را برای قاب های پنجره کشویی دارند . پنجره ها دائماً در معرض عناصر مختلفی هستند که در محیط خارجی یافت می شوند، مانند گرد و غبار، باران و دمای بالا. هم عملکرد کشویی پروفایل SD و هم توانایی مقاومت در برابر انواع مختلف هوا، آن را به بهترین انتخاب تبدیل کرده است.

 

بازار پروفیل آلومینیوم RCW در یک ساختمان بلند

پروفیل‌ RCW در ساختمان‌های بلند به وفور یافت می‌شوند و معمولاً روی دیوارهای پرده یا مولیون‌ها اعمال می‌شوند. اینها معمولاً هیچ عملکرد ساختاری ندارند، زیرا استفاده اصلی آنها برای ایجاد مانعی برای جلوگیری از ورود عناصر محیطی به داخل ساختمان است.

دیوارهای پرده معمولاً با اسکلت آلومینیومی ساخته می شوند و در اندازه های مختلف تولید می شوند. مهم است که این پروفیل ها حاوی اجزای لازم برای جلوگیری از ورود اشیاء ناخواسته به فضای داخلی ساختمان باشند. این یکی از محرک‌های اصلی است که چرا پروفیل‌های RCW معمولاً با مواد دیگری نصب می‌شوند که به جلوگیری از وقوع نشت کمک می‌کنند.

 

بازار پروفیل آلومینیوم بخش درب

همچنین به عنوان بخش ED نامیده می شود، بخش های درب آلومینیومی پروفیل هایی هستند که در درب های شیشه ای سنگین ساختمان ها استفاده می شوند. آنها بخشی از مکانیسم کل درب های فشاری هستند و اغلب به عنوان یک سیستم کامل عمل می کنند.

درب های شیشه ای که دارای مکانیزم فشاری هستند در انواع مختلف فضاهای تجاری یافت می شوند. طراحی بی‌شک کلاسیک آن بر فرم و همچنین عملکرد آن دوچندان می‌شود. بخش های آلومینیومی درب به شدت مواد شیشه را در جای خود محکم می کند تا از سقوط یا واژگون شدن ناگهانی آن جلوگیری کند.

 

بازار پروفیل آلومینیوم لوور آلومینیومی در ساختمان

لوور به آرایشی اطلاق می‌شود که در آن لت‌ها در فواصل افقی منظم از یکدیگر و با زاویه به هم متصل می‌شوند. آنها به شکل پرده های پنجره یا کرکره در می آیند. به دلیل ساختار، لوورها عمدتاً برای عبور نور طبیعی یا تهویه استفاده می شوند. آنها همچنین به جلوگیری از ورود زباله به داخل ساختمان کمک می کنند.

 

لوورهای آلومینیومی را می توان در طرح های سفارشی مختلف، بسته به نیاز ساختمان، تولید کرد. جنس آلومینیوم، در حالی که می تواند تهویه طبیعی و خنک را در داخل ایجاد کند، به جلوگیری از ورود آب نیز کمک می کند. همچنین لایه‌ای از حریم خصوصی را به فضای ساختمان اضافه می‌کند، زیرا نوارهای زاویه‌دار دید را تا حد زیادی کاهش می‌دهند.

بازار پروفیل آلومینیوم بخش T

پروفیل های مقطع T دقیقاً همین هستند – یک محصول اکسترود شده آلومینیومی T شکل که در جهات مختلف پشتیبانی می کند. مقاطع T به طور خاص شامل اجزایی مانند دهانه، فلنج های افقی و تارهای عمودی هستند.

 

ساختار این نوع پروفیل آلومینیومی به این معنی است که می توان آن را در گوشه ها و به عنوان بخشی از شبکه خرپایی یافت. به راحتی می توان آن را با سایر پروفیل های آلومینیومی مانند تیر توخالی و پروفیل مربعی نصب کرد. برای افزایش دوام بیشتر، اتصالات نیز به بخش های T متصل می شوند تا سطح پشتیبانی را نیز بهبود بخشند.

غذای آماده کلیدی

انواع مختلف پروفیل آلومینیومی همگی عملکرد، پشتیبانی، ساختار و پایداری را ارائه می دهند. تولیدکنندگان توانسته‌اند اصلاحات متناسب با این پروفیل‌ها را برای استفاده‌های مختلف مانند درهای کشویی، بخش‌های پنجره، لوورها و چارچوب‌های ساختمان اعمال کنند.

استفاده از آلومینیوم در ساخت و ساز صرفاً از پشتیبانی معماری فراتر رفته و از محافظت در برابر عناصر خارجی فراتر رفته است. شکی نیست که این پروفیل های اکسترود شده یکی از بادوام ترین کاربردها برای آلومینیوم هستند.

کابرد پروفیل آلومینیوم

پروفیل های آلومینیومی معمولاً برای اهداف ساختاری محصولات جانبی هستند. می توان سه نوع پروفیل را با توجه به کاربرد آنها تشخیص داد: ساختمانی، معماری و صنعتی.

 

پروفیل های ساختمانی: این پروفیل ها با وجود وزن خالص کم، سفتی خمشی و پیچشی بالایی را ارائه می دهند. قاب های پنل خورشیدی، سازه های سکوهای کاری و سناریوها و غیره.

پروفیل های معماری: برای این کاربرد، پرداخت سطح بسیار مهم است. پروفیل های معماری برای ساخت چارچوب برای پنجره ها، درها و دیوارهای پرده استفاده می شود.

مصارف صنعتی: در صنعت از پروفیل های آلومینیومی برای مصارف مختلفی استفاده می شود که سفتی یا کیفیت سطح آن چندان مهم نیست، اما ترکیبی از هر دو به همراه سایر ویژگی های ماده مانند رسانایی، کاربردهای گسترده ای را در صنعت برای این کار فراهم می کند. محصول جانبی برخی از نمونه ها می توانند عبارتند از: سیستم های کانال های کابلی، سینک های حرارتی، تهویه مطبوع، کابینت ها و مبلمان و غیره.

برای مشاوره تخصصی در انتخاب پروفیل آلومینیوم با متخصصان جهان آلومینوم تماس بگیرید.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

مشاهده لیست قیمت‌ها

اطلاعات تماس شعبه بازار تهران

اطلاعات تماس شعبه غرب تهران