جهان آلومینیوم

تولیدکننده انواع ورق آلومینیوم

ورق آلومینیوم ۵۰۰۰

ورق آلومینیوم 5000 چیست؟

ورق آلومینیوم سری 5000 متعلق به آلیاژ آلومینیوم-منیزیم است، منیزیم عنصر آلیاژی اصلی در آلومینیوم سری 5000 است که مقاومت در برابر خوردگی آن را افزایش می دهد، بنابراین به پرمصرف ترین نوع آلومینیوم ضد زنگ تبدیل شده است. علاوه بر این، ورق آلومینیوم سری 5000 معروف ترین آلیاژ با مقاومت متوسط ​​است. اگرچه آلیاژی با استحکام متوسط ​​است، اما استحکام فرسودگی آن بالاست و ماشین کاری آن بهتر از آلیاژهای سری 1 و 3 است. در عین حال، ورق آلومینیوم سری 5000 جوش پذیری و شکل پذیری خوبی دارد. درب های خودرو، دستگیره درها، پانل های دیواری معماری پیشرفته و غیره که در اطراف ما هستند، همگی دارای ترکیبی از ورق آلومینیوم سری 5000 هستند.

 

ویژگی های آلومینیوم سری 5000

1. جوش پذیری خوب

افزودن کروم در ورق آلومینیوم سری 5000 با منگنز در تعامل است که می تواند استحکام بین فلز پایه و جوش را افزایش دهد و در نتیجه تمایل به ترک های جوشکاری را کاهش داده و نیازهای مختلف جوشکاری را برآورده کند.

2. مقاومت در برابر خوردگی

مقاومت در برابر خوردگی مشخصه اصلی ورق آلومینیوم سری 5000 است. در برابر اتمسفر، بنزین، مواد غذایی، اسیدهای آلی، محلول نمک معدنی خنثی و غیره مقاومت خوبی در برابر خوردگی دارد و در اسیدهای رقیق نیز مقاومت به خوردگی خوبی دارد.

3. شکل پذیری خوب

ورق آلومینیوم سری 5000 یک آلیاژ حرارت دهی نشده است که خواص مکانیکی آن در دمای پایین بهبود می یابد. ورق آلومینیوم سری 5000 دارای خواصیت شکل پذیری خوبی است.

4. سایر خصوصیات

علاوه بر این، ورق آلومینیوم سری 5000 مقاومت بالایی در برابر ترک خوردگی ناشی از تنش دارد و همچنین قابلیت پرداخت، آنادایز و غیره را دارد.

 

کاربرد ورق آلومینیوم ۵۰۰۰

کاربردهای اصلی ورق آلومینیوم سری 5000 عبارتند از: آلیاژهای آلومینیوم خودرو، پانل های دیواری پیشرفته، محصولات 3C، براکت های کامپیوتری، مواد اکسیدی سطح بالا، مبلمان آلومینیومی، پانل های درب، دستگیره درها، قوطی ها / روکش ها، کرکره ها، دکوراسیون، چرخ دستی، علائم راهنمایی و رانندگی و غیره

استفاده از صفحه ضخیم آلیاژ آلومینیوم سری 5000: سیلو، مواد فلنج، پوسته GIS، قایق بادبانی، قالب لباس زیر / قالب کفش، سیلندر گاز، ماشینکاری دقیق و غیره.

سری 5000 ورق آلومینیومی h32 برای خودرو: برد بیرونی موتور خودرو، تخته صندوق اتوبوس، تخته تزئینی غیر لغزش اتوبوس، مخزن سوخت خودرو و غیره.

ورق آلومینیوم با گروه الیاژی ۵۰۰۰ بهترین نوع الیاژ الومینیوم برای صنایع دریایی و کشتی سازی و مواردی که نیاز به جوشکاری و شکل پذیری بالا دارند استفاده میشود.

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

مشاهده لیست قیمت‌ها

اطلاعات تماس شعبه بازار تهران

اطلاعات تماس شعبه غرب تهران