جهان آلومینیوم

تولیدکننده انواع ورق آلومینیوم

کاربرد ورق آلومینیوم در بسته بندی

کاربرد ورق آلومینیوم در بسته بندی

پردازش ورق آلومینیوم یک فرایند ساده است که شامل فشار دادن آلومینیوم خام بین غلتک‌های پرقدرت است که در آن به ورق‌های نازک‌تر و طولانی‌تر تبدیل می‌شود. در ادامه با ما همراه باشید تا به کاربرد ورق آلومینیوم در بسته بندی بپردازیم.

ورق های آلومینیومی با وجود سادگی، منبعی ارزشمند برای صنعت مدرن هستند. در صنایع خودروسازی، تولیدی، ماشین‌آلات سنگین، هواپیماسازی و هوانوردی از ورق‌های آلومینیومی استفاده زیادی می‌شود.

ورق های آلومینیومی ساده و تصفیه شده توسط تمام بازارهای اصلی صنعت آلومینیوم برای استفاده در طیف وسیعی از کاربردها خریداری می شوند. ورق های کامپوزیت آلومینیوم که یکی از پرطرفدارترین محصولات ورق آلومینیوم می باشد از جمله این محصولات می باشد.

کاربرد ورق آلومینیوم در صنعت خودرو

کاربرد ورق آلومینیوم در بسته بندی
کاربرد ورق آلومینیوم در بسته بندی

بیشتر و بیشتر طراحان خودرو شروع به استفاده از آلومینیوم بیشتری در طراحی های خود کرده اند، زیرا مردم ارزش کارایی سوخت و کاهش انتشار CO2 را درک می کنند.

ویژگی های سبک وزن و مقرون به صرفه بودن ورق های آلومینیومی آن را برای ساخت وسایل نقلیه سبک وزن مناسب می کند. در ساخت کاپوت و سایر عناصر سازه ای از پانل های کامپوزیت آلومینیومی ساخته شده از این ورق ها استفاده می شود.

ظرفیت ورق‌های آلومینیومی برای کاهش وزن در قسمت جلویی خودروها باعث می‌شود شتاب بیشتری داشته باشند که می‌تواند مصرف سوخت را به حداقل برساند و در نتیجه مصرف سوخت را افزایش دهد.

رول ورق آلومینیوم چیست؟

کاربرد ورق آلومینیوم در صنعت هوانوردی

کاربرد ورق آلومینیوم در بسته بندی
کاربرد ورق آلومینیوم در بسته بندی

استفاده از آلومینیوم مزایای زیادی برای هواپیماهای جدید و صنعت هوافضا دارد. تقریباً در هر جنبه ای از یک هواپیمای مدرن، از ورق های آلومینیومی استفاده می شود، از جمله شیشه های بال، بدنه، بلوک های تغذیه کننده، درها، یاتاقان های توپ، توربین های موتور و غیره.

هواپیما باید تا حد امکان سبک باشد و در عین حال استحکام ساختاری مورد نیاز را نیز حفظ کند، و آلومینیوم که می تواند 75 تا 80 درصد کل آن را تشکیل دهد، برای این کار عالی است. آلومینیوم علاوه بر بهبود بازده سوخت، در برابر خوردگی نیز بسیار مقاوم است.

کاربرد ورق آلومینیوم در بسته بندی

سادگی شکل‌دهی ورق‌های آلومینیومی، انعطاف‌پذیری زیادی را برای صنعت بسته‌بندی به ارمغان می‌آورد – از قوطی‌های فانتزی گرفته تا بسته‌بندی‌های متمایز.

علاوه بر این، ورق های آلومینیومی کاملاً قابل بازیافت هستند که باعث صرفه جویی زیادی در مصرف انرژی می شود و ردپای کربن بسیار کمی دارد. مقاومت بالای آن در برابر خوردگی، سطح ضد باکتریایی و خواص غیر سمی آن را برای بسته بندی مواد غذایی و نوشیدنی ها مانند درب بطری، لوله، قوطی و بسته بندی دارو مناسب می کند.

نبشی آلومینیوم سفید

کاربرد ورق آلومینیوم در بسته بندی
کاربرد ورق آلومینیوم در بسته بندی

کاربرد ورق آلومینیوم در سایر صنایع

ورق های آلومینیومی برای استفاده در ساخت پلاک های فلزی و سایر محصولات مرتبط نیز مناسب هستند. با استفاده از آلومینیوم، پلاک خودروها عمدتاً به دلیل ارزان بودن آنها به دلیل فراوانی ساخته می شود. به دلیل مقاومت در برابر خوردگی و به دلیل نگهداری بسیار کم، اغلب به این صورت استفاده می شوند.

ورقه های آلومینیومی مورد استفاده صنایع غذایی و آشامیدنی برای بسته بندی و به عنوان بخشی از ظروف و لوازم آشپزی نیز به چشم می خورد. از ورق های این فلز می توان به صورت سقف، ناودان، سایدینگ و مواردی از این قبیل که در صنعت ساختمان و مسکن استفاده می شود، استفاده کرد.

علاوه بر این، ورق های آلومینیومی کاملاً قابل بازیافت هستند که باعث صرفه جویی در مصرف انرژی می شود و ردپای کربن بسیار کمی دارد. مقاومت بالای آن در برابر خوردگی، سطح ضد باکتری و خواص غیر سمی آن را نیز برای بسته بندی مواد غذایی و نوشیدنی ها، مانند درب بطری، لوله، قوطی و بسته بندی داروها مناسب می کند. 

جهان آلومینیوم با چندین سال سابقه مستمر در صنعت فروش آلومینیوم به شما هموطنان عزیز در حال خدمت میباشد. شما میتوانید به فروشگاه ما مراجعه یا با کارشناسان فروش شرکت جهان آلومینیوم در تماس باشید.

به این مطلب امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب

مشاهده لیست قیمت‌ها

اطلاعات تماس شعبه بازار تهران

اطلاعات تماس شعبه غرب تهران